27. maijā vienā no Vidzemes pērlēm, Cēsīs, nu jau 21. reizi notika tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”. Mazi ķipari un draiski pusaudži  sabrauca no dažādiem Latvijas

novadiem, lai izdejotu vairākus desmitus latviešu tautas deju ielu koncertos un svētku lielkoncertā Cēsu pils estrādē. Uz festivālu bija ieradušies 268 dažāda vecuma skolēnu deju kolektīvi. Kopā deju svētkos piedalījās 5400 dejotāju.    No Lubānas vidusskolas deju svētkos piedalījās 1. klases dejotāji ( vadītāja Inese Straume), 2.-3. klases dejotāji ( vadītāja Inese straume), 3.-7.klases dejotāji ( vadītāja Lienīte Ozolniece), 8.-11.klases dejotāji ( vadītāja Lienīte Ozolniece), 5.-6.klases deju kolektīvs "Žuburiņi"( vadītāja Laila Ozoliņa). Pēcpusdienā saposušies, dejotāji pulcējās svētku gājienam, kurā kā krāsaina, burbuļojoša upe, plūda aptuveni 5400 dejotāju no 268 deju kolektīviem, nesot rokās krāsainus “lidojošos šķīvīšus”. Gājienā dejotāji izpildīja dažādus uzdevumus: gan dejoja polku, galopu, palēcienus, gan sita plaukstas, leca uz vienas kājas utt. Svētku lielkoncertā Latvijas novadu deju kolektīvi izdejoja pazīstamas un jaunas deju horeogrāfijas, apbūra ar savu neizsīkstošo enerģiju, dejotprieku un līksmi.

Vēlu vakarā atgiežoties mājās dejotāji bija noguruši, bet priecīgi par jauki pavadīto dienu un skaisto koncertu. Paldies, deju skolotājām Inesei Straumei, Lienītei Ozolniecei un Lailai Ozoliņai.

Skaititajs

Today 3

Yesterday 9

Week 48

Month 488

All 17695

Currently are 18 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions