Kas kopīgs Eiropas Parlamentam, alergēniem, strausiem un restorānam "Kaļķu vārti? "Atbildi uz šo jautājumu meklējām 11.maijā Lubānas vidusskolā. Pasākums notika Eiropas Parlamenta Latvijas informācijas biroja rīkotā projekta „Garšīgie likumi” ietvaros. Pasākumu apmeklēja 32 interesenti.

Projektā iesaistījās Lubānas vidusskolas 9.un 10.klases un skolotāja Ilva Markova. Projekta ietvaros novadītas mācību stundas „Alergēni” un „Ģenētiski modificēti organismi”.

Noslēguma pasākumā:

1)Skolotāja Ilva Markova informēja interesentus par projektu

2) 9.klases skolniece Evelīna Elva Sirmā prezentēja projektā iegūto informāciju, Lubānas vidusskolas skolēnu vidū veikto nelielo pētījumu par alergēniem un skolnieku secinājumus.

3)Zemnieku saimniecības „Rozas ” saimnieks Jānis Solzemnieks pastāstīja par dažādu eksotisko putnu olu uzturvērtību, demonstrēja šo putnu olas.

4)Restorāna „Kaļķa vārti” pavārs, Lubānas vidusskolas absolvents Nauris Salenieks caur mākslas darbiem šķīvjos prezentēja molekulārās virtuves priekšrocības, pavāra profesijas skaistumu. Ar skolēnu (īpaši Āra, Kaspara, Matīsa) aktīvu līdzdalību tapa 3 ēdieni. Nauris pārliecinoši un plaši atbildēja uz visiem uzdotajiem jautājumiem.

Noslēguma secinājums: Eiropas Parlamentam, alergēniem, strausiem un „Kaļķa vārtiem” kopīga ir tikšanās vieta- Lubānas vidusskola, projekts „Garšīgie likumi”.

Paldies Eiropas Parlamentam, restorānam „Kaļķa vārti” par finansiālu atbalstu.