No 12.-16.martam #Erasmus+ projekta "Cultural heritage with modern touch" (2021-2-SI01-KA210-SCH-000050198) ietvaros Lubānas vidusskolas 9.klases skolnieces, bērnu deju kolektīva "Žuburiņi" dalībnieces Ance Amerika un Lavrito Ozolina kopā ar kolektīva valdītaju Laila Ozoliņa un skolotāju Ilze Stipra piedalījās projekta mobilitātē Serbijas pilsētā Užicē Dušan Jerkovič pamatskolā.

Tikšanās laikā tika iepazīta Serbijas kultūra- atdzimstošās tautisko deju un dziesmu tradīcijas, karu un nemieru plosītās valsts vēsture, pareizticīgās baznīcas īpatnības, serbu nacionālās virtuves garšas, krāšņie tautas tērpu ornamenti, pētītas amatniecības un lauku dzīves īpatnības tālā senatnē, arhitektūra Belgradā, Užicē un kalnu ciematiņos. Iespēja aktīvi līdzdarboties un sadarboties, iespēja mācīties vienam no otra. Projekta ideja ir saglabāt sentēvu tradīcijas, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, tāpēc līdztekus notika noderīgu IT tehnoloģiju apguves radošās darbnīcas. Skolēni prezentēja savas valsts kultūras mantojuma elementus un izstrādāja ideju kultūras maršruta izveidei savā pilsētā. Prieks satikt draugus un iepazīt pasauli!

 

Skaititajs

Today 10

Yesterday 3

Week 10

Month 25

All 22298

Currently are 9 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Lubānas apvienības pārvaldes vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit.