Skolēni varēja iepazīt arhitekta profesiju. Kas ir arhitekts un ko viņš dara? Kādām īpašībām tad ir jāpiemīt arhitektam?

Juris Moris skolēniem to visu vienkāršā valodā mēģināja izskaidrot. Arhitektu mūsdienās var salīdzināt ar orķestra diriģentu. Kas ir arhitekta orķestris? Katrā projektā ir iesaistīti daudzi cilvēki gan tehniskā projekta izstrādes, gan būvniecības periodā, veicot autoruzraudzību. Arhitekts šobrīd ir ļoti integrēts visā komandā. Ne tikai kā visu procesu vadītājs, bet arī uzraudzītājs. Arhitekts izstrādā visu veidu būvprojektus visās arhitektūras jomās, kontrolē, uzrauga un vada projektu īstenošanu, konsultē arhitektūras mākslinieciskajos un plānošanas jautājumos. Arhitekts lieto arī skiču bloku, rakstāmpiederumus, krāsas, dažādus materiālus un piederumus maketu izgatavošanai, piemēram, kartonu, plastikātu, maketa nazi, šķēres. Viņam ir jābūt radošam, atbildīgam, mērķtiecīgam, vērīgam, precīzam, akurātam, ar augstām koncentrēšanās spējām, izturīgam, pacietīgam, jāmīl savs darbs, spējai patstāvīgi pieņemt lēmumus, jāprot klausīties, ar labām komunikācijas prasmēm, jāprot strādāt komandā, plānot savu un padoto darbu, spējai argumentēt savu viedokli. Galvenais ir jābūt ļoti pacietīgam. Ir jāmīl zīmulis un lineāls.

Paldies par interesanto stāstījumu un skolēnu iepazīstināšanu ar profesiju ARHITEKTS!

 

Skaititajs

Today 10

Yesterday 3

Week 10

Month 25

All 22298

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Lubānas apvienības pārvaldes vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit.