No 7.-11.novembrim Lubānas vidusskolā norisinājās #Nordplus jauniešu mobilitāšu projekta "From Folktale to Friendship" (tulk. No pasakas līdz draudzībai.) tikšanās. Pie mums viesojās skolēni un skolotāji no s Alytus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus ģimnāzijas (Lietuvā) un Thingeyri pamatskolas (Islandē). No Lubānas vidusskolas projektā darbojas 6.klase un audzinātāja, latviešu valodas, literatūras un vizuālās mākslas skolotāja Iveta Cakule.

Projekta mērķis iepazīt dalībvalstu kultūru un tradīcijas, dažādu tautu folkloru, attīstīt skolēniem 21.gadsimtam nepieciešamās kompetences (saziņu, valodas prasmes, radošumu, IT prasmes u.c.)

Nedēļas laikā skolēni paveica pamatīgu darbu, sadarbojoties grupās, pētot un izzinot latviešu tautas kultūru, iestudējot pasaku "Sprīdītis". Paldies par nenogurdinošo darbu izrādes tapšanā tās režisorei, mūsu skolas 5.-12.klašu teātra pulciņa vadītājai Ilze Kraukle 

Skolēni veidoja arī koka lellītes, iepazina Lubānu, viesojās akmeņu parkā "Vaidavas" pie Vilnis Strautiņš,  uzzināja, kā top lelles Lubānas mākslas skolā kopā ar Dace Rudzīte, apmeklēja #Leļlumuzeju Preiļos, uzzinot, kā top mākslinieces Vladlenas meistardarbi, pārtopot pasaku tēlos, iepazina Aglonas baziliku un izstaigāja skulptūru parku Karaļkalnā, gatavoja tradicionālus ēdienus kopā ar "īstenu Lubānas puses pavārmākslas eksperti"   Dace Taukule un skolotāju Diānu Grāpi.

Neatņemama projekta sastāvdaļa- savstarpējo kontaktu veidošana- gan prezentācijās, gan spēlēs, kopīgā diskotēkā, ģimeņu rīkotajos vakaru pasākumos, ikdienas kopā būšanas brīžos...

Sirsnīgs paldies ģimenēm, kas uzņēma bērnus savās mājās un rūpējās par to drošību, "vēderpriekiem" un vispārēju labsajūtu!

Sirsnīgs paldies Anita Slucka par viesu "apčubināšanu"!

Sirsnīgs paldies skolas tehniskajiem darbiniekiem, bez kuru "nemanāmi pieliktās rokas" projekts nebūtu izdevies tik pilnvērtīgs!

Sirsnīgs paldies skolotājiem par atbalstu un nesavtīgu iesaistīšanos projekta aktivitātēs, īpaši  Ildze Markova,  Janīna Leice, Ilona Kalniņa,  Dace Mežsarga, Teresija Pelsa, Iveta Peilane, Diana Grape,  Iveta Cakule! 

Sirsnīgs paldies Lubānas apvienības pārvalde, Lubānas Multifunkcionālais centrs, #Lubānaskultūrasnams un visiem, visiem, kas mūs atbalstīja domās un darbos!

Mēs daudz ko mācāmies- gan no savām veiksmēm, gan vēl jo vairāk- no savām kļūdām. Un tikai kopā esam spēks, kas var "kalnus gāzt". Vēl jo vairāk stiprina apziņa, ka varējām šo Latvijai nozīmīgo laiku būt kopā ar jauniegūtajiem draugiem, gan Sprīdīša ceļus izstaigājot un atgriežoties pie savām saknēm, savā Laimes zemē, gan daloties savā lepnumā par mūsu tautu un tās vēsturi, stiprajiem cilvēkiem, kas veido mūsu valsti.

Skaititajs

Today 16

Yesterday 13

Week 40

Month 29

All 21273

Currently are 24 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Lubānas apvienības pārvaldes vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit.