Cik gan skaists ir novembris! Kā nomoda brīdis pirms miega, kad tumsa ļauj ieraudzīt vairāk. Pieklusinātas krāsas, kailums, atvadoties no rudens pārbagātības un gaidot ziemas mieru, – viss tik šķietami neaizsargāts, ka arī cerība atklājas pārākajā pakāpē. Arī toreiz tā bija cerība par brīvu Latviju, kas iedvesmoja cīnīties, lai turpmākajos gados no paaudzes paaudzē nodotu mantojumu, stipru kā Lāčplēsi. 

Lubānas vidusskolā jau kļuvis par tradīciju, ka stāstu par Latvijas Brīvības cīņām 1.-4.klasēm izstāsta 10.klases skolēni. Arī šodien, Lāčplēša dienā, skolēni apmeklēja tās vietas Lubānā, kas saistītas ar Brīvības cīņām un to piemiņu - Lāčplēša kara ordeņa kavalieru kapa vietas, Lubānas ev.luterisko baznīcu, kur novietotas piemiņas plāksnes Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem, kā arī Hugo Celmiņam. 1.-4.klašu skolēni arī godināja kritušos karavīrus pie Uguns altāra.

5.klase kopā ar savu audzinātāju Teresiju Pelšu un vēstures skolotāju Daci Kočāni devās uz Visagala kapiem, lai tur godinātu Brīvības cīņu dalībnieku piemiņu un mūsu armijas pirmo komandieri Oskaru Kalpaku.

Šajā nedēļā mūsu skolā viesojās Nordplus jauniešu mobilitāšu projekta «No pasakas līdz draudzībai» dalībnieki no Lietuvas un Islandes. Projekta galarezultāts - pasakas «Sprīdītis» inscenējums, kuru skolēni izspēlēja tieši šodien - Lāčplēša dienā.

Šī diena noslēdzās ar tradicionālo Lāpu gājienu uz Uguns altāri, kuru apmeklēja arī viesi no Islandes.

Skaititajs

Today 17

Yesterday 13

Week 41

Month 30

All 21274

Currently are 17 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Lubānas apvienības pārvaldes vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit.