2019.gada 30.oktobrī  Lubānas vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums "Inženierzinātnes- tā ir māksla", kura laikā 7.-12.klašu Lubānas novada skolēni iepazina inženierzinātnes.Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Mobilā platformā skolēni atraktīvā un uzskatāmā veidā iepazina modernās tehnoloģijas, speciālistu Aivara un Edvīna vadībā ar teorijas un prakses palīdzību ieguva daudzpusīgu informāciju par izglītības un karjeras iespējām inženierzinātnēs, akcentējot mašīnbūves un metālapstrādes nozares. 18 metrus garais autobuss ir pirmā mobilā demonstrāciju laboratorija,kura mērķis ir veicināt skolēnu interesi par eksaktajām zinībām, kā arī attīstīt sadarbību starp izglītības iestādēm, darba devējiem un dažāda vecuma jauniešiem. Novada skolēni iepazinās ar inženierzinātņu iespējām un pielietojumu dzīvē, izmēģināja CNC frēzi, metināmo aparātu. Nodarbības laikā skolēni varēja uzzināt, kādas ir svarīgākās specializācijas mašīnbūves un metālapstrādes nozarē, kur apgūt to specialitātes un kur strādā šo jomu speciālisti. Skolēni bija iespēja individuāli uzdot jautājumus un konsultēties par karjeras iespējām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē, kā arī saņemt bukletus par to un izpētīt infografikas par tālākās izglītības iespējām pēc 9. un 12.klases beigšanas. Skolēnu atsauksmes par pasākumu bija pārsvarā pozitīvas. Skolēni atzina, ka bija noderīgi metināšanas paraugdemonstrējumi, klausīties par inženierzinātņu nozīmi mūsdienās, uzzināt par karjeras iespējām šajās nozarēs un paplašināt redzesloku. Ļoti augstu skolēni novērtēja Tehnobusā pieejamo aprīkojumu un mobilās laboratorijas dizainu, kā arī nodarbībā sniegto informāciju. Paldies, Edvīnam un Aivaram, par interesantajām un izglītojošajām nodarbībām!

Skaititajs

Today 0

Yesterday 1

Week 32

Month 20

All 13763

Currently are 4 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions