No nelieliem koncertiem 1990.gadā Rīgā, Mazajā Ģildē, ar 22 kolektīvu 600 dejotāju piedalīšanos tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” izaudzis par vērienīgu pasākumu, kurš katru gadu notiek kādā no pilsētām, piedaloties vairākiem tūkstošiem bērnu. Šajā gadā – jau divdesmit pirmajam – tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda”   Talsos 31.maijā savu dalību pieteikuši 2624 dejotāji no 115 deju kolektīviem. Festivāla laikā pilsētu ielās un laukumos tiks izdejotas kolektīvu iemīļotās dejas, festivālu kuplinās tradicionālais gājiens, kas noslēgsies ar krāšņu deju koncertprogrammu. 31.maijā Talsu pilsēta festivāla dalībniekus uzņems jau trešo reizi – 1994.gadā tika dejots Talsu novada Sabilē, bet 2006.gadā 4838 dejotāji piedejoja Talsu pilsētu.

No plkst.11.30 – 16.00 pie Talsu Tautas nama ar individuālām programmām uzstāsies 24 deju kolektīvi (517 dejotāji).

Talsu novada vārda cildināšana pilnskanīgi notiks plkst. 17.00 festivāla dalībnieku gājiena laikā uz Talsu Sauleskalna estrādi, kur lielkoncertā “Ar sauli sirdī” 83 deju kolektīvi (1678 dejotāji) sešās horeogrāfiskās programmās izdejos gan deju rakstus, gan Talsu novada brunču svītru kodu. Koncerta moto: “Ieaud savu stāstu Talsos – ar sauli sirdī!”.  Latvieši ir saules tauta, gan mēs, gan senči dzīvojam pēc saules kalendāra. Saule ir ne tikai visa dzīvā pamatā, bet arī visu krāsu pamatā, jo bez saules gaismas mēs neredzētu krāsas. Koncerta režisors ir Jānis Mūrnieks, programmu vada aktieris Rihards Lepers un jaunieši Mikus Krastiņš un Ketlīna Kālberga, kā arī Talsu novada Bērnu un jauniešu centra teātra studijas mīmi ar skolotāju Antru Puriņu. Festivāla māksliniece Antra Auziņa.

Lubānas vidusskolu festivālā pārstāvēs 5.-8.klašu deju kolektīvs "Žuburi" (kolektīva vadītāja Laila Ozoliņa) un 4.-5.klašu deju kolektīvs ( kolektīva vadītāja Inese Straume).

Skaititajs

Today 7

Yesterday 5

Week 7

Month 126

All 14418

Currently are 6 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions