Ir noslēgusies Erasmus+ projekta “Izglītība – rūpes par citiem” dalībnieku tikšanās Latvijā, Lubānā, kas notika no 16.septembra līdz 20.septembrim. Lubānā viesojās projekta dalībnieki no Itālijas, Spānijas, Vācijas, Portugāles, Grieķijas un Turcijas – 18 skolēni un 14 skolotāji.

Projekta tēma Latvijā bija “Senais un mūsdienīgais sportā”. Divas dienas viesi iepazinās ar Rīgu un Siguldu. Rīgā skolēni izspēlēja orientēšanās un komandas saliedēšanas spēli LOQUIZ, apmeklēja Ilūziju muzeju. Brīvdabas muzejā kopā ar Imantu Vekmani notika iepazīšanās ar senajām latviešu spēlēm. Skolotāji iepazinās ar Šokolādes muzeju un Vecrīgu. Visi kopā apmeklēja Turaidas muzejrezervātu. Gan skolēniem, gan skolotājiem aizraujošs likās brauciens ar pacēlāju un rodeļiem.

18., 19. un 20 septembris tika aizvadīts saspringtā darbā Lubānas vidusskolā. Skolēni, jauniešu centra vadītājas Lindas Irbes vadībā, strādāja starptautiskās grupās, lai apkopotu mājas darbu rezultātus. Savukārt skolotājiem notika izglītojošas lekcijas, kuras vadīja Ilze Stiprā un Vineta Bormane par darbu ar skolēniem ar speciālām vajadzībām, Dace Pauliņa stāstīja par darbu ar programmām Kahoot un Quizlet, Inese Sondare iepazīstināja ar Classflow darba vidi.

Ar sajūsmu viesi uzņēma nodarbību kopā ar Māri Valaini, kuras laikā varēja šaut ar loku, spēlēt diskogolfu, iepazīties ar senās apmetnes rekvizītiem, jo slikto laika apstākļu dēļ nodarbība notika sporta zālē nevis dabas takā.

Ārpus nodarbībām skolotāji apmeklēja arī Porcelāna fabriku Inešos. Visi kopā aplūkoja stādaudzētavu “Podiņi” un Igauņa mūzikas instrumentu muzeju Gaigalavā, Lubānas ezeru, iepazinās ar Lubānu.

Tikšanās ietvaros, tāpat kā citās valstīs, notika tikšanās ar domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku.

20.septembrī skolēni prezentēja savu darbu starptautiskajās grupās. Tikšanās noslēdzās ar mūsu skolas dejotāju un dziedātāju koncertu pilsētas klubā. Noslēguma vakarā mūsu viesģimnenes bija sagādājušas bagātīgu latviešu ēdienu klāstu.

Projekts deva iespēju skolēniem nostiprināt angļu valodas lietojumu, prasmi sadarboties komandā, pilnveidoja savstarpējo komunikāciju.

Projekta aktivitātes Lubānā īstenoja Laila Ozoliņa, Anita Tropa, Iveta Peilāne, Dace Pauliņa, Linda Irbe, Dace Kočāne, Māris Valainis, Inese Sondare, Ilze Stiprā, Vineta Bormane, kā arī viss Lubānas vidusskolas kolektīvs.

 

Skaititajs

Today 2

Yesterday 11

Week 13

Month 270

All 16514

Currently are 14 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions