Lubānas vidusskola 6. klase 19.septembrī piedalījās Latvijas Valsts mežu organizētajā ekspedīcijā Velēnu mežā.

Ekspedīcijā bija 10 pieturas. Skolēni atklāja koksnes produktus, ar matemātisku aprēķinu palīdzību skaitīja kokus jaunaudzē. Mežkopji skolēniem stāstīja kā kopj un retina jaunaudzes, un kā aizsargāt mežu no koku bojājumiem. Skolēni noteica koku garumu un vecumu. Katrā pieturā bija jāizpilda uzdevums, un rezultāti jāieraksta darba burtnīcā.

Noslēgumā skolēni pieturā “Būvējam zaļi” uzbūvēja tiltu un visi veiksmīgi tam pārgāja.

Ekspedīcijā kopā ar 6.klasi piedalījās dabas zinību skolotāja Ilva Markova un klases audzinātāja Anita Stāmere.

19.septembrī Madonas pilsētas un pilsētas vidusskolas stadionā valdīja futbols. Madonas spartakiādes ietvaros notika futbola sacensības visām vecuma grupām.

Mūsu skolu sacensībās pārstāvēja 3 komandas: D grupa (1.-4.kl.), C grupa (5.-6.kl.), B grupa (7.-9.kl.). Visas mūsu skolas komandas iekļuva godalgodo vidū.

D grupa 4 komandu konkurencē izcīnīja 3.vietu. Komandā spēlēja Mārcis Priednieks, Kaspers Ķeveris, Reinis Zviedrs,  Ingars Baltiņš, Ralfs Uzārs, Renārs, Ķeveris, Kristers Garais, Adrians Nete, Gustavs Bērziņš.

C grupa 6 komandu konkurencē izcīnīja 2 vietu. Komandā spēlēja Niks Liedskalniņš, Markuss Babrs, Alekss Heidemanis - Makarenko, Ernests Ezeriņš, Ruta Uzāre, Artis Meiers, Toms Semjonovs.

B grupa 8 komandu konkurencē izcīnīja 3.vietu. Komandā spēlēja Daniels Baumanis, Ralfs Briezis, Ronalds Ščuckis, Alekss Purbērziņš, Noels Turlajs, Edijs Semjonovs, Rūdolfs Galss, Kristers Studers, Ludvigs Kuncis.

Lielākais nopelns zēnu sagatavošanā ir trenerim Uģim Meieram.

20.septembrī notiks ikgadējā “Olimpiskā diena 2019”.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2019” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

1.-4.klašu skolēni veidos zīmējumus par sporta tematiku, pēc tam būs iespēja piedalīties dažādās stafetēs. Visi 1.-12.klašu skolēni piedalīsies Rudens krosā. Būs iespēja izmēģināt roku arī disko golfā. Labākie trīspunktu metēji varēs cīnieties par Olimpiskās komitejas dāvinātajiem krekliņiem.

16. septembrī, pulksten 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana. Šogad 129 skolas saņems prestižo starptautisko Zaļo karogu, bet vēl 49 skolas iegūs Latvijas Ekoskolas sertifikātu, tajā skaitā arī Lubānas vidusskola.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau 17 gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas vairāk kā 200 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk nekā 51 000 skolu.

Šajā mācību gadā jaunums mūsu skolā – atkritumu šķirošana. Visos stāvos ir izvietoti šķirošanas konteineri. Skolēniem ir iespēja šķirot papīru, plastmasu un stiklu.

Izmantosim iespēju, saudzēsim apkārtējo vidi un šķirosim atkritumus!

5.-12.KLAŠU SKOLĒNI!

Mācību grāmatas skolas bibliotēkā varēs izņemt no 19.augusta līdz 31.augustam.

Bibliotēkas darba laiks no plkst. 10.00 - 14.00.

22.augustā bibliotēka būs slēgta.

Izņemiet grāmatas savlaicīgi, neatlieciet uz pēdējo dienu!